Samsung

play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung претходно оваа година го претстави Galaxy A52 5G, a сега пристигна неговиот наследник и подобрен модел - Samsung Galaxy A52s 5G.
Read more

Познато кога ќе пристигне долгоочекуваниот Samsung Galaxy S21 FE

Samsung го претстави моделот S20 FE минатата година, а сега ќе пристигне и неговиот наследник.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Samsung Galaxy M32

Новиот Samsung Galaxy M32 има одлична главна камера, Super AMOLED екран и батерија од 5.000 mAh.
Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

На интернет се појавија многу гласини за претстојните смартфони Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3, а сега е познато дека ќе бидат водоотпорни.
Read more

Што ново подготвуваат од Samsung?

Настанот Samsung Galaxy Unpacked кој оваа година го носи слоганот „Get ready to unfold“ ќе се одржи на 11 август со почеток во 16 часот кога ќе бидат претставени бројни новитети од оваа компанија.
Read more

Samsung направи колосален MicroLED екран од 1000 инчи

Samsung ќе претстави нова верзија од минатогодишниот The Wall, огромниот модуларен MicroLED екран. Новиот телевизор со повеќе од 1000 инчи е наменет за компаниите.
Read more
play_arrow

Samsung го претстави новиот оперативен систем за своите часовници

На виртуелната конференција што ја одржа Samsung на првиот ден од MWC саемот, компанијата претстави нов оперативен систем за своите часовници, наречен One UI Watch.
Read more

Какви камери ќе имаат Samsung Galaxy S22 и S22 Plus?

Samsung Galaxy S21 и S21 Plus имаат исти камери како и нивните претходници, а тоа нема да биде случај со новата генерација на смартфони.
Read more
filter

Како изгледаат новите концепти за преклопните смартфони на Samsung?

Оваа година видовме неколку нови концепти за смартфони на преклоп, а сега одделот Samsung Display претстави неколку свои решенија.
Read more

Наследниците на Samsung мора да платат 10,8 милијарди долари данок на наследство

Над 10,8 милијарди долари за данок за наследство треба да платат наследниците на Ли Кун Хи, претседател на телекомуникацискиот гигант Samsung, кој почина во октомври, јавија локалните медиуми.
Read more
filter

Како би можел да изгледа Galaxy S21 FE?

Компанијата Samsung го подготвува наследникот на моделот Galaxy S20 FE, а сега се појавија и некои детали.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Samsung Galaxy A32 5G

Компанијата Samsung во јануари го најави пристапниот 5G смартфон од серијата А.
Read more
реклама

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Бил Клинтон хоспитализиран, сместен е на интензивна нега

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more