Samsung

Samsung повторно е најголем производител на смартфони во светот

Откако накратко беше престигнат од Apple, Samsung се врати на тронот како најголем производител на паметни телефони во светот.
Read more

Кога вашиот модел на Samsung смартфон ќе добие Android 14?

Со нетрпение го чекате ажурирањето One UI 6.0? Сега знаеме кога ќе пристигне.
Read more

Samsung најави алатка за преведување на телефонски повици

Веќе видовме како функцијата Live Translate на Google ја прави својата магија за време на телефонски повици, но сепак е ексклузивна за семејството на Pixel уредите.
Read more

Мобилните од серијата Galaxy S24 на Samsung ќе бидат најпаметните ВИ телефони

Според неофицијални информации, серијата S24 ќе има функции слични на ChatGPT и Google Bard, па ќе може да креира содржина и приказни врз основа на само неколку клучни зборови.
Read more

Samsung Galaxy S23 FE доаѓа на одредени пазари, познати првите детали

Веќе некое време кружат гласини за пристигнувањето на смартфонот на Samsung Galaxy S23 FE, а најновите информации велат дека тој ќе пристигне на одредени пазари во третиот квартал од годината.
Read more
filter

Протекоа првите фотки од трите нови телефони Galaxy S23

Премиерата ќе биде само формалност - веќе сѐ се знае за телефоните Galaxy S23 на Samsung.
Read more

Телефоните на Samsung утре го добиваат ажурирањето на Android 13

Samsung работи напорно за да ги надгради своите флегшип уреди на најновиот Android, а според информациите кои стигнаа до нас, меѓу првите уреди ќе биде телефонот Galaxy A53 од средна класа.
Read more

Samsung ви овозможува да ги скриете вашите податоци од сервисерите на телефони

Read more

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Слабата побарувачка предизвика складирање залихи и намалено производство на нови уреди на Samsung.
Read more
play_arrow

Погледнете ја рекламата на Samsung за Galaxy S22 Ultra

Samsung ја претстави новата Galaxy S22 серија на мобилни, а по тој повод објавена е реклама за најдобриот модел S22 Ultra.
Read more

Новите модели Galaxy S22 се направени од стари рибарски мрежи и морска пластика

Сега се зборува и за тоа од што се направени телефоните, а информацијата е интересна бидејќи од рендерот не можеше многу да се заклучи.
Read more

Samsung претстави таблет за контрола на целото домаќинство

Samsung го претстави својот прв SmartThings таблет за домаќинство. Уредот е предвиден за контрола на сите паметни уреди во домот, пренесува The Verge.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more