Кои играчи треба да си ги променат позициите за да блеснат?

Имаат талент, квалитет, предиспозиции, но на зелениот терен никако да заиграат како што се очекува. Многу веројатно е дека овие играчи играат на погрешна позиција.

Не еднаш се случило играч со години да игра на погрешна позиција пред конечно на некој тренер да му текне да го проба на нова и да му ја смени кариерата на позитивно. Ова видео открива 11 играчи на кои очигледно им е потребна промена.

Еден успешен пример е нашиот Езџан Алиоски кој додека беше во Лугано играше лев бек, а кога дојде Здењек Земан веднаш увиде дека Џани е за крило по што играчот блесна.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more