Кои играчи треба да си ги променат позициите за да блеснат?

Имаат талент, квалитет, предиспозиции, но на зелениот терен никако да заиграат како што се очекува. Многу веројатно е дека овие играчи играат на погрешна позиција.

Не еднаш се случило играч со години да игра на погрешна позиција пред конечно на некој тренер да му текне да го проба на нова и да му ја смени кариерата на позитивно. Ова видео открива 11 играчи на кои очигледно им е потребна промена.

Еден успешен пример е нашиот Езџан Алиоски кој додека беше во Лугано играше лев бек, а кога дојде Здењек Земан веднаш увиде дека Џани е за крило по што играчот блесна.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more