СЕРИЈА А 2019/20

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, жали што неговиот тим загуби натпревар на кој доминираше и кој можеше да го заврши со повеќе голови во противничката мрежа.

„Примивме два гола иако ни толку пати не шутнаа на гол“, вели Сенегалецот.

Наполи беше подобар противник, имаше многу повеќе шанси, но конечниот резултат вели дека двата клуба ги делат бодовите.

„Мора да бидеме порешителни во нападот бидејќи создаваме многу шанси. Но, мора да се подобриме и во дефанзивата“.

Милан прв поведе и тоа при еднаситуација кога домашните дефанзивци заборавија на Тео Ернандес на втората статива. Токму Кулибали не чуваше никој, иако тој не беше најблиску до Тео.

„Кога се игра против противници од ваков калибар, секое невнимание може да биде клучно. Нашата цел треба да биде посигурно да си го чуваме голот и да пробаме да не примаме пасивни голови“.

Наполи потоа направи пресврт, но Милан израмни на 2:2 од белата точка. Токму затоа Кулубали вели дека гостите дали повеќе голови отколку што направиле шанси.

Remote video URL
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе