Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Ф1
Ф.З.
/ 01.06.2023 / 14:49

EA Sport му даде на Ф1 возачот на Мекларен, Ландо Норис иа вози крукче во новата игрица „F1 2023“ за тестирање на новите функции, како патеката во Лас Вегас, која ќе се вози сезонава.

23-годишниот Ландо изјави дека најновата игрица носи подобрувања во гејмплејот и графиката, а задоволен е и од својот карактер годинава. Очекувано, Норис ја избра патеката во Лас Вегас за да ја испроба за прв пат. Британецот ги коментираше звуците на болидот и рече дека динамиката на возење е пореална. Тој додаде дека автомобилот „всушност изгледа жив“.

Во игрицата, Норис ја освои пол-позицијата во квалификациите со време од 1:38.719, што беше 3 секунди побрзо од Луис Хамилтон кој беше втор во Мерцедес. И покрај неговите брилијантни квалификации, Норис ја заврши трката на 20-тото место поради неговото непознавање со конфигурацијата на патеката и зоните за сопирање, а исто така му беше изречена казна од 6 секунди.

Remote video URL

Норис моментално е 11-ти во поредокот на возачи во реалниот шампионат во Формула 1, со 12 бода. Ландо беше деветти на минатонеделната трка во Монако.

Тагови
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Ф1

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Read more

Расел: Грешка од 1 сантиметар го расипа целиот викенд

Read more

Фетел: Не исклучувам враќање во Ф1

Read more

Саинс: Ферари беше побавен од дури пет тима во Зандворт

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Читај повеќе

Дембеле синоќа постави срамен рекорд во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Зад голот на голманот на Лацио се крие интересна приказна

Читај повеќе