Лансирање и слетување на SpaceX снимено од вградена камера

Вградена камера на ракетата Falcon 9 одлично го доловува лансирањето и слетувањето на сателитот SAOCOM 1B.

SpaceX со својата ракета Falcon 9 во два наврата ги однесе аргентинските сателити SAOCOM 1А и SAOCOM 1B во орбитата. Снимката на ова видео е од лансирањето на вториот кој се случи на 30 август.

Потоа Falcon 9 се врати назад од каде беше лансиран, односно вселенскиот центар Кејп Канаверал на Флорида.

Remote video URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Наука и технологија

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more

Ја полни батеријата за 19 минути: Xiaomi претстави супербрз полнач

Read more

50 факти за вселената што звучат неверојатно

Read more

Видео

  • play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Читај повеќе
  • play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Читај повеќе
  • play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја полни батеријата за 19 минути: Xiaomi претстави супербрз полнач

Читај повеќе
  • play_arrow

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Читај повеќе
  • play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

50 факти за вселената што звучат неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлуксузниот авто-отпад во светот

Читај повеќе