Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски ги сподели своите размислувања за откажувањето на Златна топка во 2020 година.

„Некој одлучи дека оваа година да нема Златна топка. Можеби тие ја донесоа оваа одлука прерано. Многу играчи, тренери, новинари знаат дека ја имав мојата најдобра сезона“, вели Левандовски.

„Баерн постигна многу, беше неверојатно. Мило ми е што сите го видоа тоа.  Но, јас исто така знам дека секоја индивидуална награда му припаѓа на целиот тим. Тешко е за тим да игра без напаѓач, но напаѓачот не може да игра и без тим“, истакна Левандовски.

Организаторите на престижната награда Златна топка која се доделува на најдобриот фудбалер во годината, одлучија во 2020 да не се одржи поради пандемијата на коронавирус. 

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Фудбал

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more
 

Спорт

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе