ПРЕМИЕР ЛИГА 2020/21

Ливерпул нема губено вака од 2014 година

Актуелниот англиски фудбалски шампион Ливерпул попладнево загуби од Лестер со 3:1 на натпреварот на гостински терен од 24-тото коло во Премиер лигата.

За избраниците на Јирген Клоп ова е трет пораз во низа во Премиер лигата.

URL

На претходните два натпревара „црвените“ беа поразени од Манчестер Сити (1:4) и Брајтон (0:1).

Ливерпул не загубил три последователни натпревари во англиската лига од ноември 2014 година. Тогаш тимот го водеше Брендан Роџерс, кој, интересно, е сегашниот тренер на Лестер.

По 24 натпревари Ливерпул има 40 бода и се наоѓа на 4. место, додека Лестер со 46 бода од 24 натпревари е на втората позиција.

URL
реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Заев: Груевски да си дојде дома, оттука да коментира ако има што да каже

Read more

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе