Премиер лига 2020/21

play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Манчестер Сити го совлада Њукасл Јунајтед на гости во натпреварот од 36-то коло на англиското првенство со 4:3, а најдобриот момент се случи во 42-та минута од натпреварот.
Read more
play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

На вчерашниот натпревар во Премиер лигата меѓу Вест Бромвич Албион и Саутемптон, видовме уште еден пример за контроверзната примена на ВАР технологијата.
Read more

Ливерпул нема губено вака од 2014 година

Актуелниот англиски фудбалски шампион Ливерпул попладнево загуби од Лестер со 3:1 на натпреварот на гостински терен од 24-тото коло во Премиер лигата.
Read more

Прва победа на Тухел со Челси

Екипата на Челси го победи Барнли во натпреварот од 21-то коло во Премиер лигата на Англија со резултат 2:0, што е прв триумф на германскиот стручњак Томас Тухел на клупата на „Сините“.
Read more

Пеп: Арсенал би направил голема грешка доколку го отпушти Артета

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гуардиола изјави дека Арсенал ќе направи голема грешка доколку го отпушти тренерот Микел Артета, објавија британските медиуми.
Read more
play_arrow

Кога на Клоп ќе му „пукне филмот“ со новинарите

Јирген Клоп третпат во пет дена не го крие гневот поради набиениот распоред, повредите на бројни играчи, коронавирусот и сега и слабиот резултат, а таа фрустрација ја исфрла на медиумите.
Read more
play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Арсенал во дербито од третото коло на англиската Премиер лига со 3:1.
Read more
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more