Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Десниот бек на Интер Ашраф Хакими е позитивен на COVID-19.

Италијанскиот клуб од 21 часот вечерва го очекува дуел во првото коло од Лигата на шампиони со Борусија од Менхенгладбах.

Хакими веднаш по добивањето на позитивниот резултат од тестирањето пред натпреварот бил испратен во изолација согласно протоколите.

URL

Уште нема информации дали натпреварот ќе биде одложен, но ако се земе предвид сличниот случај со Баерн, не би требало да има одложување.

Тренерот Антонио Конте исто така не може да смета на Милан Шкринијар, Ашли Јанг и Раџа Наинголан бидејќи се позитивни на COVID-19.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Фудбал

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
 

Спорт

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нудистот што трчаше на теренот во Гранада?

Читај повеќе

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Читај повеќе