Лудия Ноле: Бугарска хит песна за Ѓоковиќ и проблемите во Австралија

Урнебесен текст како поддршка за Новак Ѓоковиќ доаѓа од соседна Бугарија.

На музика од песната „Luda za tobom“ од Лепа Брена, двајца Бугари отпеаја песна со пресмешен текст за Ноле и проблемите кои ги има со австралиските власти во пресрет на Австралија Опен.

Текстот во оригинал на бугарски јазик оди вака:

„Австралията пуста да остане,
корона вирус цяла да я хване,
не дават те на Джокович да влиза,
и го затвориха в хотел.

Нали не знаят, те са аборигени,
за БЦЖ и за балкански гени,
и кенгурото нека си подскача,
а Джокович печели пак.

Лудия Ноле ги побеждава,
печели той балканска слава,
лудия Ноле ще ги финтира
и няма да се ваксинира.

С плескавица и крушова ракия,
и омикрон и делта ще убия,
а Новак Джокович е със корона,
защото е балкански крал.

Лудия Ноле ги побеждава,
печели той балканска слава,
лудия Ноле ще ги финтира
и няма да се ваксинира“.

Remote video URL
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Музика

Почина Аки Рахимовски

Read more

Расплаканата Адел ги откажа концертите во последен миг

Read more

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Read more

Брус Спрингстин е најплатениот музичар во 2021

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот македонски филм „Мими“

Читај повеќе

Почина Аки Рахимовски

Читај повеќе

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Читај повеќе

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Расплаканата Адел ги откажа концертите во последен миг

Читај повеќе
  • play_arrow

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Читај повеќе