Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Поп кралицата Мадона ќе режира биографски филм за сопствениот живот, а наскоро почнува и продукцијата, објави најголемото американско филмско студи Comcast Corp’s Universal Pictures.

Шеесет и двегодишната пејачка и актерка на сценариото ќе соработува со Оскаровката и сценаристка Диабло Коди.

Продукцијата ќе биде потпишана со Ејми Паскал, која за најпрестижната светска филмска награда беше номинирана трипати. Извршен продуцент на филмот ќе бидат Сара Замбрено и Гај Осери, долгогодишен менаџер на Мадона и нејзин пријател.

„Мојата желба е да го пренесам неверојатното патување на кое ме понесе мојот живот како уметница, музичарка, танчарка и човечко суштество кое се обидува да го пронајде своето место во светот“, најави Мадона за нејзиниот биографски филм.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Read more

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Читај повеќе
  • play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе