Чек дис аут

play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Петгодишниот Манила доживеа незаборавно искуство додека беше со семејството на патување во Австралија. Детето, заедно со неговото семејство, уживаше во пливањето со кит-ајкула.
Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Понекогаш потребен е само еден коњ и половина автомобил за да ги освоите градските улици со стил.
Read more
filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Ако долго време не сте ја смениле фризурата и се држите до неа бидејќи се плашите од промена, погледнете ги овие неверојатни трансформации и можеби ќе се премислите.
Read more
play_arrow

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

На автопат во американската сојузна држава Флорида, човек облечен во маица и домашни куси панталони, минал 15 километри закачен на шофершајбната од камион со две приколки.
Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Колумбиски инженери конструирале шлем кој служи за комотно дишење и заштитува од зараза со коронавирусот.
Read more

Танзаниски рудар пронајде скапоцен камен и по вторпат заработи милиони

Рудар во Танзанија, кој во јуни преку ноќ стана милионер откако продаде два скапоцени камења вредни 3,4 милиони долари, сега пронајде уште една скапоценост, вредна 2 милиони долари.
Read more
play_arrow

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

По контроверзниот твит во кој Елон Маск тврдеше дека египетските пирамиди ги изградиле вонземјани, доби покани да ја посети земјата и лично да се увери што пишува во самите пирамиди за нивната изградба.
Read more

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Во Украина, една 51-годишна жена се обидела да ископа подземен тунел, со цел да го ослободи синот кој е во затвор. Сега и самата таа се соочува со затворска казна.
Read more
play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Се потсетуваме на почетокот на далечните 60-ти години на 20-тиот век кога нашата земја била позната под името Народна Република Македонија.
Read more
play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

На летот на холандската авиокомпанија KLM од Амстердам кон Ибица се случи тепачка откако двајца патници одбиле да стават заштитни маски.
Read more

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Сопственикот на Tesla и на SpaceX, Елон Маск објави на Twitter дека е очигледно оти вонземјаните ги изградиле пирамидите во Египет.
Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Постар човек решил својата прошетка со инвалидска количка да ја направи по автопат и притоа создал застол.
Read more
реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Нови 85 случаи од 1.188 тестирања за COVID-19

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more