Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Актерката Џенифер Кулиџ, која глумеше во популарната комедија „American Pie“ од 1999 година, откри дека улогата ѝ донела многу повеќе задоволство отколку слава.

Џенифер, која на крајот на август ќе го прослави 61. роденден, изјави дека спиела со дури 200 партнери, што, како што вели, никогаш немало да се случи да не бил споменатиот филм каде го играше ликот на мајката на Стивен Стифлер.

Иако за неа таа улогата била „неславна“, се пошегува дека ѝ „донела многу акција“.

Зборувајќи за Variety, таа рече: „Имав многу сексуални дејствија во 'American Pie'. Имаше толку многу придобивки од снимањето на тој филм. Мислам, ќе имаше околу 200 луѓе со кои никогаш не би спиела ако не беше таа улога“.

Remote video URL

По оригиналниот филм, Џенифер се појави во неговото второ продолжение „American Pie 2“, а потоа и во „American Wedding“ и „American Reunion“, а имапе улоги и во други филмови како „Legally Blonde“, „A Cinderella Story“, како и мини улога во популарните серии „Frasier“, „Sex and the City“ и „Friends“.

Ликот на Џенифер беше дел од подзаплетот во филмот, во кој таа (успешно) тргна да го заведе соученикот на нејзиниот син Стив, Пол „S**t Break“ Финч, кој го играше Еди Кеј Томас.

Пред комедијата „American Pie“, Џенифер призна дека се мачела да добие улоги во филмови, но како што рече, годините на одбивање само направиле да се чувствува како да нема што да изгуби.

„Стравот исчезнува кога ќе се навикнете да губите. Има одредена слобода во тоа“, рече таа.

Remote video URL

Актерката неодамна доби улога во серијата „The White Lotus“, која ѝ ја донесе првата номинација за Еми, но и ѝ обезбеди влез во втората сезона како единствен главен лик кој доби улога без аудиција.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Филм & ТВ

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Read more

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Read more

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Read more

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејсон Момоа после тренинг се опоравува во замрзнувач полн со мраз

Читај повеќе

Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Читај повеќе