Македонските фудбалери ги почнаа подготовките за ЕУРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација, во некомплетен состав, вечерва ги стартуваше завршните мини-подготовки за настап на претстојното Европско првенство, што од 11 јуни до 11 јули ќе се одигра во 11 држави.

На првиот официјален тренинг на терените на комплексот „Петар Милошевски“ во Скопје отсуствуваа Горан Пандев, Аријан Адеми и Столе Димитриевски, кои се очекува да ѝ се приклучат на репрезентацијата на почетокот на идната недела, како и Енис Барди, кој е во изолација, по позитивен тест на COVID-19.

Македонскиот состав пред заминувањето во својата база во Букурешт за настапите на ЕУРО 2020, ќе одигра два пријателски натпревари во Скопје, против Словенија на 1 јуни и Казахстан на 4 јуни.

Првиот натпревар на ЕУРО 2020 избраниците на селекторот Игор Ангеловски го играат на 13 јуни против Австрија. 

Тагови
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Фудбал

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

Read more

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Read more

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе