Македонските одбојкари поразени во пет сета на гостувањето во Романија

Македонската машка одбојкарска репрезентација го претрпе првиот пораз во второто коло во рамки на групата А од Европската сребрена лига, откако попладнево во неизвесен натпревар загуби на гостински терен од Романија со 3-2.

Романците ги решија во своја корист првите два сета (25-22, 25-17), но македонските ракометари возвратија со иста мера (25-23, 25-19) и водеа во решавачки петти сет со 9-8, но противникот врза три поени во серија и го доби сетот со 15-13.

Следен противник на македонските одбојкари ќе биде Албанија во среда во Скопје, по што следува реваншот на гостински терен идната сабота. 

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Останати спортови

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Read more

МекЛафлин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Read more

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Read more

Развиорено македонското знаме на Медитеранските игри во Алжир

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ поради Чилиќ би можел да се збогува од Вимблдон

Читај повеќе

Беретини се повлече од Вимблдон поради коронавирус

Читај повеќе

Верати опљачкан на Ибица

Читај повеќе
  • play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Читај повеќе

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафлин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе