Мареј: Мислам дека го прележав коронавирусот

Поранешниот ракет број еден во светот Енди Мареј за CNN изјави дека веројатно го прележал коронавирусот.

Сепак, трикратниот добитник на Грен слем не е сигурен, бидејќи тој не направил тест, откако се чувствувал подобро по околу една недела третман дома.

– Тестовите се наменети за луѓе во посложена состојба и за медицинскиот персонал. Се чувствував лошо 2-3 дена пред да се објави карантинот. Бев изолиран дома. Разговарав со луѓе кои ги имаа истите симптоми, но невозможно е да се утврди дали го носиш вирусот или не, вели Мареј, кој е песимистички настроен во врска со скоро враќање на тенисот.

Уште повеќе, тој верува дека тенисот од сите спортови последен ќе го продолжи нормалниот ритам.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Повторно раст на новозаболени од COVID-19, да се почитуваат препораките

Read more

Тенис

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Read more

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Read more

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Read more

Коронавирусот го нокаутира тенисот: Нема АТП турнири до 31 јули

Read more

Спорт

  • play_arrow

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

Читај повеќе

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе

Официјално: Ла Лига се враќа на 8 јуни

Читај повеќе

Румениге: Не ја активиравме клаузулата на Кутињо

Читај повеќе