Мејведер го нокаутира Асакура во втората рунда

Поранешниот светски шампион во бокс, Флојд Мејведер одржа ревијален меч против јапонскиот ММА борач Микуру Асакура.

Борбата заврши во втората рунда откако Американецот со десно кроше го испрати Јапонецот на под.

Победата над Асакура е четврта за Мејведер во ревијалните борби.

Мејведер ја заврши професионалната боксерска кариера во 2017 година кога го победи Конор Мекгрегор во Лас Вегас, САД. Ирецот загуби со технички нокаут во 10 рунда.

„Само од овој меч ќе заработам околу 15 до 20 милиони долари“, изјави 45-годишниот Мејведер за Daily Mail на прашањето зошто се врати во рингот. „Тоа е само од оваа борба. Значи, одлично е. Девет минути, 20 милиони долари, воопшто не е лошо“.

Петнаесет години помладиот Асакура го претрпе четвртиот пораз. 

Remote video URL
реклама

Останати спортови

Фјури спектакуларно ја одбрани титулата и го прозва Усик

Read more

Снукер потег што не се повторува

Read more

Одбојкарите ги дознаа противниците на ЕУРО 2023

Read more

Статистиката вели: Во тек е најнеизвесната НФЛ сезона во последните 90 години

Read more
 

Спорт

Роналдо го „изгуби компасот“, се закани дека ќе ја напушти репрезентацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Читај повеќе

Англичаните две години се подготвуваат како да го спречат Мбапе

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Читај повеќе

ФИФА ја казни Хрватска поради навредите кон Милан Борјан

Читај повеќе

Се огласи и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Читај повеќе

Херојот Боно: Канаѓаните се јавија, но мојот сон беше Мароко

Читај повеќе