Мекгрегор најплатен спортист во светот

Ирскиот борец Конор Мекгрегор е најплатен спортист во глобални рамки во изминатите 12 месеци со инкасирани вкупно 180 милиони долари, објави денеска економскиот магазин Forbes.

Дури 158 милиони долари Мекгрегор ги заработил надвор од рингот и со тоа стана само третиот активен спортист, по тенисерот Роџер Федерер и голферот Тајгер Вудс со заработени повеќе од 70 милиони долари од вонспортски активности.

Границата од 100 милиони долари, според заработката за последните 12 месеци, ја минале и капитенот на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона, Лионел Меси (130), напаѓачот на италијанскиот клуб Јувентус, Кристијано Роналдо (120) и Дак Прескот (107.5) од американската НФЛ лига.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Останати спортови

Ислами постави нов македонски рекорд

Read more

Фјури до Вајлдер: Ќе те прегазам како камион

Read more

НЛБ Банка генерален спонзор на сениорската машка репрезентација на Македонија

Read more

Охриѓанец истрча од Попова Шапка до Титов Врв и назад за два часа и 19 минути

Read more
 

Спорт

Ислами постави нов македонски рекорд

Читај повеќе

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Читај повеќе

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Читај повеќе

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе