СЕРИЈА А 2019/20

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Стратегот на Болоња му се налути на Sky кој за изненадувачкиот пораз на Интер од неговиот тим во преден план го стави киксот на гигантот, наместо подвигот на Болоња.

По синоќешниот пораз на домашен терен од Сасуоло со 1:2, Синиша Михајловиќ одби да даде изјава за новинарите на Sky Calcio.

Тренерот на Болоња откри зошто почнал да го бојкотира најпознатиот италијански спортски канал. Популарната емисија „L'Originale“ на Sky, каде се анализираат калчо натпреварите, според Михајловиќ го бојкотирала неговиот тим и не му дала никаква пофалба за победата. Напротив, анализирале само зошто Интер загубил.

„Со играч помалку успеавме да победиме. Беше гостин и Бергоми, меѓу другите и половина час ги слушав како зборуваат и ниту еднаш не кажаа ниту еден збор за Болоња. Тоа е срамота, небаре се Inter Channel. Срамота, пола саат за Интер, а ниту збор за Болоња. Ниту еден не одвои ни минута да каже нешто“, налутено изјави Михајловиќ за La Gazzetta dello Sport.

Во неделата Болоња изненадувачки триумфираше на „Меаца“ над Интер со 1:2, а неговиот тим иако губеше со 1:0 потоа двата гола ги постигна со 10 играчи.

Водителот на Sky, Алесандро Бонан, проба да ја разјасни ситуацијата.

„Аназизата беше за чудниот резултат на Интер. Натпреварот се играше од 17:15, а емисијата беше доцна вечерта, така што не беше по натпреварот туку беше коментар каде се зборуваше за срамниот пораз на Интер. Жал ми е што Михајловиќ избрза со такво зборови“.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе