Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Италијанската актерка Моника Белучи е позната по улогите во „Malena“ и во „The Matrix“, а наскоро ќе ја видиме и во новата улога на вештерка во филмот „La Befana Comes at Night 2: The Origins“, чие снимање се одвива во Италија.

56-годишната Белучи е скоро непрепознатлива во улогата на вештерка, фотографирана е како носи долга, сива перика и шапка.

Облечена во улогата на моќната вештерка Долорес актерката е фотографирана како разговара со дел од екипата додека се подготвуваат да се преселат на друга локација во Рим.

Во останатите улоги ќе се појават Зои Масенати, Алесандр Хабер, Фабио де Луиџи, Корадо Гузанти и други. Премиерата е закажана за крајот на 2021.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најсмешни комедии од новиот милениум

Read more

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Read more

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најсмешни комедии од новиот милениум

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе