Морезмо: Нема вакцина - нема тенис

Поранешниот прв светски рекет Амели Морезмо повика на завршување на сезоната 2020, запрена поради коронавирусот.

– Мислам дека е време да се повлече линија под сезоната. Во меѓународните турнири се вклучени играчи од различни националности, како и вработени и гледачи од целиот свет. Без нив не може да има турнири. Затоа, нема вакцина - нема тенис“, изјави Морезмо.

На прашањето „Без вакцина - нема живот?“, француската тенисерка одговори:

– Во моментов, тоа е така.

Морезмо беше првата жена која стана тренер на водечки тенисер на АТП ранг листата, а тоа беше Енди Мареј.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Ќе се казнуваат угостителите, не гостите, во случај на непочитување на протоколите

Read more

Секси среда

Read more

Тенис

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Read more

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Read more

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Read more

Коронавирусот го нокаутира тенисот: Нема АТП турнири до 31 јули

Read more

Спорт

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Читај повеќе

Ништо и од Големата награда на Холандија

Читај повеќе

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Читај повеќе

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ се враќа во Лас Вегас, во сабота првата борба

Читај повеќе

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во Ла Лига

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Горецка по изолацијата

Читај повеќе