АТП ФИНАЛЕ ЛОНДОН 2019

Надал со пресврт го победи Медведев

Иако губеше по првиот сет, Рафаел Надал успеа да ги добие наредните два и да слави победа над Даниил Медведев.

Откако во прво коло претрпе пораз од 2:0 од Александер Зверев, Шпанецот во неверојатен натпревар се врати во игра за пласман во полуфиналето.

Рускиот тенисер го доби првиот сет со 7-6, а потоа во третиот имаше и водство од 5-1 по што следуваше неверојатен пад и кам-бек на Надал кој на крајот го доби одлучувачкиот сет со 6-7.

Мадведев го претрпе вториот пораз што значи дека сега му останува само теоретска шанса за продолжување на финалниот мастерс.

Вечерва од 21 часот во рамките на истата група се среќаваат Стефанос Циципас и Александер Зверев.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Ракомет

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Read more

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Read more

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

Read more

Извлечени групите за новата сезона во ракометната Суперлига

Read more

Спорт

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе
  • play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Читај повеќе

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Читај повеќе

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Читај повеќе

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе