Наградна игра: Најди ги грешките во честитката на Ковачевски за Денот на македонскиот јазик

Препоставуваме дека функционер од рангот на премиер и претседател на Владата би имал барем стручно лице кое ќе ги лекторира јавните објави.

Надредените знаци очигледно се голем проблем за премиерот Димитар Ковачевски, па ги става каде не им е местото, а ги заборава каде што треба да ги има.

Наградна игра: Најдете ги грешките во честитката на Ковачевски за Денот на македонскиот јазик.

Награда: Честитки! Писмени сте!

Честит нека нѝ е Денот на македонскиот јазик 5 Мај! На овој ден кога го празнуваме македонскиот јазик, оддавам должна...

Posted by Dimitar Kovacevski on Friday, May 5, 2023
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

#мкфејл

Ај помини да те видам

Read more

Админот од Лаос стави жешка профилна и кавер фотка на Facebook-от на ФФМ

Read more

Патриотизам на ниво: Охрид се дави во ѓубре по Илинден

Read more

Стигна германска полиција да воведе ред во Скопје

Read more
 

Магазин

Кое време од денот е најдобро за секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Читај повеќе

Зошто треба да ја миеме бананата пред да ја излупиме?

Читај повеќе

Лекари објаснија што се случува во телото кога ќе се откажеме од кафе

Читај повеќе
  • filter

Ретро-футуризам: Илон Маск гради мегабензинска станица со кино и ресторани каде ќе работат роботи

Читај повеќе

Заеднички живот: Дали сте подготвени да се преселите под ист покрив?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • filter

Скопски моден фестивал и Моден викенд Скопје го размрдаа модерно Скопје

Читај повеќе

Особини по кои ќе ги препознаете емоционално незрелите родители

Читај повеќе