Најчестите грешки при уредување на домот

Каде и да одиме, дома ни е најубаво. За да вистински уживате во вашиот дом, послушајте ги овие совети и дознајте кои грешки најчесто се прават при уредување на домот.

Секој сака да го уреди својот дом според својот вкус. Меѓутоа, понекогаш треба да ги послушате и добронамерните совети на стручњаците.

Тепих

Ако тепихот е мал во однос на големина на собата или мебелот, тогаш нема да изгледа убаво. Затоа изберете поголем тепих кој совршено ќе ви се вклопи во собата.

Ја блокирате дневната светлина

Дневното светло ја освежува собата, но ни дава енергија на целото тело. Затоа е важно да не ставате растенија или украси на прозорецот за да не ја блокирате светлината.

Може да ставите мали кактуси, а останатите растенија да ги ставите на ѕидот во кујната.

Бели ѕидови

Доколку имате мала соба со малку дневна светлина – не треба сите ѕидови да бидат бели.

Може да бојадисате барем еден ѕид во некоја друг светла нијанса, а најдобро е тој ѕид да биде близу прозорецот за да биде во контакт со природно светло.

Уметнички слики

Големината на уметничките слики треба да биде прилагодена според големината на ѕидот.

Колку е поголем ѕидот, сликата би требало да биде уште поголема за да изгледа убаво. Може и да ставите повеќе помали слики.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Архитектура

Поглед во најлуксузниот сафари камп во светот

Read more

Креативни идеи за пролетно уредување на мала тераса

Read more

Чудо од архитектура, а со децении нема ниту еден гостин

Read more

Направете сами: Креативни и модерни полици за книги

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе