Најдоброто од Пандев и Џеноа сезонава

Компилација на најдобрите голови постигнати од играчи на Џеноа сезонава.

Симпатичниот тим на Џеноа сезонава постигна 31 гол во Серија А. Двајца играчи водат со по 7 голови. Иако бек, еден од двајцата најдобри стрелци е капитенот Доменико Кришито, но тој е всушност главниот пеналџија во тимот па оттаму сите голови му се од белата точка. Другиот е нашиот Горан Пандев кој постигна и неколку убави голови.

Останатите стрелци на Џеноа се: Кристијан Куаме (5 голови), Антонио Санабрија (3), Андреа Пинамонти и Франческо Касата (2), а по 1 имаат Ласе Шене, Кристијан Сапата, Кевин Агудело, Стефано Стураро и Адама Сумаоро.

 

реклама

Спорт

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Топ 10 моменти во тенисот вредни за Оскар

Read more
Фудбалери кои е невозможно да ги мразите

Фудбалери кои е невозможно да ги мразите

Read more

Нови видеа

play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more