Настанот на Google во шест минути: Што сè претстави гигантот?

Синоќешниот настан на Google не траеше ни 30 минути, но беше богат со информации.

На настанот што со нетрпение се очекуваше во технлошкиот свет имаше бројни новитети: компанијата ги претстави Pixel 5, Pixel 4A 5G, новиот Chromecast со Google TV интерфејс и звучникот Nest Audio.

Google Pixel 5 - новиот флегшип ќе има FHD+ екран од 6 инчи со фреквенција на освежување од 90 Hz. Ќе го придвижува Snapdragon 765G процесор со 8GB RAM меморија и 128 GB внатрешна меморија и батерија од 4.080 mAh кој поддржува безжично полнење. За првпат ќе видиме и ултраширока задна камера на некој Google Pixel уред. Селфи камерата ќе биде сместена во горниот лев агол и најверојатно ќе има 8 MP.

Google Pixel 4a 5G - овој модел ќе биде малку поевтин отколку Pixel 5, но ќе има слични карактеристики. Ќе има Snapdragon 765 процесор кој поддржува 5G мрежа, 6 GB RAM и 128 GB меморија. Батеријата ќе има 3.800 mAh. Екранот е од 6,2 инчи со фреквенција на освежување од 60 Hz.

Дечките од The Verge го спакуваа настанот во само шест минути.

Remote video URL
Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Вести

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Read more

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Read more

Маск: Се надевам ќе изградиме град на Марс пред Трета светска војна

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе