Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Колку трае добриот секс? Научниците го открија одговорот на ова вечно прашање.

Истражување спроведено на Универзитетот Пен Стејт откри дека добриот секс не трае долго. Се подолго од половина час создава можност за разочарување и незадоволство, сметаат научниците.

Истражувачите Ерик Корти и Џенај Гардни во истражувањето вклучија 59 експерти за сексуална терапија, брачни психолози и семејни терапевти, а со помош на нивните одговори дојдоа до четири клучни категории – во смисла на сексуален временски распон од пенетрација до ејакулација.

Сексот во траење од 1 д 2 минути секако е прекраток, од 3 до 7 минути адекватен, од 7 до 13 минути пожелен, од 15 до 30 минути предолг, сметаат научниците.

Тагови
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Љубов и секс

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

Брак, развод, враќање на бившите: Три знака ќе имаат тежок љубовен август

Read more

Дали врската со работохоличар има иднина?

Read more

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе