Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен беше незадоволен од судијата во полуфиналниот натпревар од Купот на Франција со Монпелје (2:2, на пенали 6:5).

Бразилецот влезе како замена во 86. минута и доби жолт картон неколку минути подоцна. Поради овој картон, Нејмар нема да може да игра во финалето на турнирот.

– Играв пет минути, фаулирав, и ми покажуваат жолт картон без двоумење. Ви благодарам што ме лишивте од можност да играм во финалето. Мислам дека ова е нешто лично, а? – вели Нејмар.

Натпреварот го судеше Жереми Пињар.

Во финалето ПСЖ ќе се соочи со подобриот од дуелот Монако - Руми Валер.

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Фудбал

„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Read more

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Read more

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Read more

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more
 

Спорт

„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Читај повеќе

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Читај повеќе

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Читај повеќе

Охриѓанец истрча од Попова Шапка до Титов Врв и назад за два часа и 19 минути

Читај повеќе
  • play_arrow

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Читај повеќе

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Читај повеќе

Ериксен од болница: Не се предавам, сакам да разберам што ми се случи

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ исклучен поради груб старт, се извини на заминување

Читај повеќе

Како УЕФА го налути Шмајхел, а Македонецот Пандев влезе во историјата

Читај повеќе