Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Една од најпопуларните и успешни серии на Netflix, „Squid Game“, ќе добие втора сезона.

„Netflix официјално почна со снимање на втората сезона на Squid Game“, откри Тед Сарандос, еден од извршените директори.

Сарандос ја сподели веста кога беше запрашан за иднината на корејската серија. Потврда за новата сезона доаѓа откако Netflix ја прогласи „Squid Game“ за најголема и најпопуларна оригинална серија досега.

Од Netflix минатата есен открија дека во првите 28 дена од прикажувањето серијата достигнала 111 милиони обожаватели. Во ноември Netflix откри дека „Squid Game“ има 1,65 милијарди часови гледање во првите четири недели, двојно од нивната хит серија „Bridgerton“.

Режисерот Хванг Донг Хјук уште минатата година изјави дека работи на планот за втора сезона.

„Да, мислам дека по повој голем успех мора да направиме нешто во врска со втората сезона“, изјави Хванг и призна дека не е баш сигурен кога ќе биде прикажана. „Постојат големи очекувања од втората сезона. Поради толку голем успех од првата сезона, чувствувам дека се изградија многу очекувања, па ќе биде тешко да ги исполниме“, смета тој.

Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Филм & ТВ

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе