Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Славниот шпански фудбалер Фернандо Торес не само што продолжи да ја одржува физичката подготвеност и по завршувањето на кариерата, туку изгледа подобро од кога било.

Торес (36) ја заврши кариерата како професионален фудбалер во 2019 година, а моментално е асистент на Начо Фернандес во стручниот штаб на Атлетико Мадрид Б.

Тој на социјалните мрежи се пофали дека станал амбасадор на „AW8“ за Југоисточна Азија и по тој повод го претстави својот нов изглед.

Торес беше слабичок дечко кога се појави на фудбалската сцена, а сега се трансформирал во вистински титан.

Очигледно посветил многу време на вежбање откако ги закачи копачките.

URL
URL
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Фудбал

ФФМ го дисквалификува Вардар Форино

Read more

Несторовски: Головите ми се многу важни

Read more

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Read more
 

Спорт

ФФМ го дисквалификува Вардар Форино

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски: Головите ми се многу важни

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Читај повеќе

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Читај повеќе

Солскјер и Шо се спасија од казни

Читај повеќе

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Читај повеќе