СЕРИЈА А 2019/20

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

На гостувањето во Верона тимот на Антонио Конте ремизираше 2:2 со што ѝ дозволи на Аталанта да го преземе третото место.

Дека Интер повторно ќе се мачи најави самиот почеток на натпреварот бидејќи во тек беше само 2. минута кога Дарко Лазовиќ се прошета по левата страна, лесно го надмудри Милан Шкринијар и го совлада лошо поставениот Самир Хандановиќ.

Интер се мачеше во првиот дел, едвај доаѓаше до домашниот гол за разлика од Верона која пропушташе шанси за зголемување на водството. Мигел Велозу ја погоди стативата, додека ударот на Федерико Димарко за милиметри заврши покрај стативата.

По паузата Интер тргна поагресивно и уште во 49. минута Антонио Кандрева го израмни резултатот откако одбиената топка од стативата по ударот на Ромелу Лукаку дојде директно до него.

Набрзо потоа, во 55. минута Кандрева сакаше да нафрли, топката го погоди Димарко во градите, кој се обиде да блокира, и заврши во домашната мрежа измамувајќи го одличниот Марко Силвестри.

Кога сите помислија дека Интер ќе ја однесе победата, на 4 минути пред крајот Амир Рахмани одлично му сервираше на капитенот Велозу кој со прецизен удар ги постави конечните 2:2.

Remote video URL

Со комплетирањето на 31. коло Интер сега падна на 4. место со 65 бодови, еден помалку од Аталанта која се искачи на 3. место. Верона го дели 8. место со Сасуоло, двата имаат по 43 бода.

реклама

Фудбал

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Read more

Спорт

  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе