Нова серија на Netflix – егзистенцијалната комедија „Living with Yourself“

Ако сте љубители на ТВ-серии, особено на добри драми и црни комедии, оваа есен ќе имате нови наслови на репертоарот.

„Living with Yourself“ е нова серија на стриминг платформата Netflix, егзистенцијална комедија што го поставува прашањето: Дали навистина сакаме да бидеме подобри?

Мајлс Елиот е човек кој се мачи да се пробие низ животот. Ќе одлучи да направи нов спа третман што ветува дека ќе го направи „подобра личност“, но дури подоцна ќе дознае дека во меѓувреме всушност бил заменет, буквално, со подобра верзија на него.

Пол Рад ја игра главната улога во приказната раскажана од неколку перспективи, со преплетени животи, сместена во осум епизоди.

Сценариото е на Тимоти Гринберг, добитник на награда Еми, а режијата на Џонатан Дејтон и Валери Фарис.

„Living with Yourself“ има премиера на 18 октомври на Netflix. Првиот трејлер за серијата може да го погледнете ТУКА.

реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Сцена

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе