Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Новата серија на Netflix „The Sandman“ чинеше неверојатни 165 милиони долари, а критичарите ја сметаат за вистинско ремек дело.

Во „The Sandman“ се појавуваат Том Стариџ како Сонот, Гвендолин Кристи како Луцифер, Кирби Хауел-Баптист како Смртта, Џена Колман како Јохана Константин, а Марк Хамил е гласот на Мерв Пампкинхед.

Во својата рецензија, критичарката на IGN, Амелија Ембервинг напиша дека, освен една мала замерка, серијата е вистинско ремек дело.

„Работата на адаптацијата е да го почитува изворниот материјал додека ги воведува новите фанови со нешто што, се надевамe, ќе им се допадне, и не знам колку е добредојдена серијата за новите гледачи кога станува збор за тоа колку брзо прескокнува од една во друга приказна. Во таа, многу специфична смисла, серијата можеби нема да си ја заврши работата, што ме спречува да ѝ дадам 10/10 и покрај фактот што, настрана од тој многу мала замерка, The Sandman е ремек дело“, истакна таа.

Критичарот Ричард Њуби од списанието Empire се надева дека серијата ќе има повеќе сезони, бидејќи смета дека тоа го заслужува.

„Со своето внимание кон изворниот материјал, импресивната актерска екипа и видот на експанзивна градба на светот што сигурно бара повеќе сезони, The Sandman е она од кое се направени соништата“, истакна тој.

Иако критичарите не се согласуваат за степенот до кој серијата е успешна адаптација на изворниот материјал, тие се согласуваат дека вреди да се гледа.

„За неколку минути ќе извикате ‘Изложете ја во Лувр’, за да ве дочека нешто уште поубаво и не ви зарипне гласот до втората епизода не. Но сепак ќе сакате да продолжите да гледате затоа што The Sandman има лукава вештина за завршување на секоја епизода со нешто што ќе ве привлече повеќе, дури и ако некои од тие претходни делови оставаат впечаток дека се посамостојни“, рече Дејвид Опи, критичар за Digital Spy.

Remote video URL
Тагови
реклама

Царот е гол! Русите бегаат, сојузниците го напуштаат, пријателите се зафатени со други работи

Read more

Кој е ризикот ако возите со премногу ниски вртежи?

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета

Read more

Филм & ТВ

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Read more

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Read more

Како изгледа денес Дона од серијата „That '70s Show“?

Read more

Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Read more
 

Сцена

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Читај повеќе
  • play_arrow

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес Дона од серијата „That '70s Show“?

Читај повеќе

Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Читај повеќе

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Палатата загрижена: 5. сезона на The Crown се фокусира на мрачниот период на Чарлс

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за „Asterix and Obelix: The Middle Kingdom“ со Златан Ибрахимовиќ

Читај повеќе