Новиот трејлер за „Captain Marvel“ ве носи на борба во вселената

Остануваат нешто помалку од 100 дена до премиерата на „Captain Marvel“ во светските киносали а Marvel веќе се подготвува за датумот. Новиот трејлер за овој филм се појави на YouTube и во него можете да ја видите Бри Ларсон во улога на спасителот на моќните Avengers.

За разлика од останатите филмови од филмскиот универзум на Marvel, „Captain Marvel“ се случува нешто порано од актуелните случувања кои ги ставија членовите на Avengers во ситуација на живот или смрт. Можеби токму Керол Данверс (Captain Marvel) е спасителот на оваа група суперхерои...

реклама

Филм & ТВ

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Read more

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more