Новиот трејлер за Mortal Kombat 1 открива кога пристигнува Omni-Man

Студиото NetherRealm објави нов gameplay трејлер за Omni-Man, со увид во неговите потези, стил на борба и брутални завршетоци.

Двеминутниот трејлер ни дава демонстрација на суперсилата на Omni-man, со удари и потези против други борци. Трејлерот завршува со брутален фаталити удар, што е во склад со природата на Omni-Man во серијалот Invincible.

Трејлерот исто така го потврдува датумот на достапност на ликот, а тоа е 9 ноември за оние играчи кои имаат Kombat Pack. Од 16 ноември ќе биде достапен за индивидуално купување на сите сопственици на играта Mortal Kombat 1.

Onmi-Man ќе биде првиот од шесте ликови што може да се репродуцираат што ќе бидат додадени во Mortal Kombat 1 како дел од Kombat Pack. Од МК универзумот се враќаат три лика: Quan Chi, Ermac и Takahashi Takeda. Ќе ги има и Peacemaker и Homelander. Mortal Kombat 1 беше објавена во текот на септември за актуелните конзоли и PC.

реклама

Гејминг

Сонот на гејмерите, лесно може да стане јаве!

Read more

Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Read more

Познати номинациите за гејмерските Оскари

Read more

WoW добива три експанзии, ќе трае уште најмалку 20 години

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
play_arrow

Како големите ренесансни умови го модернизирале Рим?

Read more
play_arrow

ВАР, одбранет пенал - гол! Македонија води против Англија

Read more
play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Read more
play_arrow

Кои 33 главни градови се именувани според човек?

Read more
play_arrow

Зошто Италија веќе не „произведува“ напаѓачи?

Read more
play_arrow

Како Саудиска Арабија го купи Светското првенство во фудбал?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за мускулести нозе

Read more
play_arrow

Зошто толку многу бразилски фудбалери „прегоруваат“ млади?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Mission: Impossible - Dead Reckoning Pt. 1

Read more
play_arrow

Топ 10 авионски несреќи на сите времиња

Read more