Ново одложување - ништо од Tesla Cybertruck и годинава

Според последните информации, производството на футуристичкото возило Tesla Cybertruck е одложено за најмалку уште една година.

Според Reuters, компанијата Tesla објавила дека футуристичкиот теренец нема да започне со производство пред 2023 година.

Нивниот извор тврди дека американската компанија одлучила да промени некои сегменти и функции на автомобилот со цел да го направи Cybertruck поконкурентен на пазарот на електрични SUV модели.

Се верува дека ова важи за Rivian R1T и Ford F-150 Lightning.

Првите планови на Tesla Cybertruck беа откриени во 2019 година, а производството беше најавено за 2021 година, за да биде одложено за 2022 година, а според најновите планови, тоа ќе биде во првиот квартал на 2023 година.

Тагови
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Авто новости

Кои се најпродаваните автомобили низ Европа?

Read more

Најчести грешки што ги прават купувачите на половни автомобили

Read more

Првпат во историјата се продадени повеќе електрични отколку дизел автомобили

Read more

За секунда уништи автомобил од 2,5 милиони евра

Read more
 

Автомобили

Кои се најпродаваните автомобили низ Европа?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги прават купувачите на половни автомобили

Читај повеќе

Првпат во историјата се продадени повеќе електрични отколку дизел автомобили

Читај повеќе

За секунда уништи автомобил од 2,5 милиони евра

Читај повеќе

Audi презема контрола врз најпрестижниот британски бренд

Читај повеќе
  • play_arrow

Aston Martin го најави „најмоќниот луксузен SUV во светот“

Читај повеќе

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Читај повеќе

Велосипеди пред автомобили? Германците се навикнуваат на новиот сообраќаен знак

Читај повеќе
  • play_arrow

Off-road дуел на теренци: Niva vs Jimny vs Duster

Читај повеќе