Објавен трејлерот за македонската игра „Skopje“

Нова македонска игра излегува на гејмерскиот пазар. Се работи за пост-апокалиптично сценарио кое се одвива во македонската претсолнина.

Мутирани ѕверови шетаат низ улиците на Скопје кои му се пречка на играчот кој треба да преживее, да го истражува градот барајќи ја причината за уништувањето и патем да се бори со лошите момци.

Се работи за First Person Shooter игра.

реклама

Гејминг

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Read more

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Read more

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лекарства или психотерапија – што е подобро за вас?

Read more
play_arrow

Фрази поради кои звучите непрофесионално

Read more
play_arrow

Три најдобри и три најлоши вежби за гради

Read more
play_arrow

Десет теории за универзумот што ќе ве држат будни ноќе

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
play_arrow

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Read more
play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more