Одбојкарките на Работнички ја одбранија двојната круна

Одбојкарките на Работнички ја одбранија двојната круна откако стигнаа до третата победа во финалната серија од плеј-офот против Јанта Волеј. Тие славеа на гостински терен со 2:3 во сетови (20:25, 17:25, 25:19, 25:19, 5:15). Претходно, одбојкарките на Работнички го освоија и куп-трофејот оваа сезона.

Работнички ги освои првите два сета и тоа релативно лесно, а потоа возврати Јанта Волеј со добра игра во третиот и четвртиот сет, кои ги доби со идентичен резултат, 25:19.

Натпреварот влезе во „тај-брејк“, а во него Работнички се наметна од стартот, поведе со 4:0 и на крајот оствари конечен триумф. Стојанова со 21 поен беше најдобра во тимот на Работнички кој стигна до 16. титула на домашната сцена.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Останати спортови

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе