Одиме во иднината: Пристигна деветтата сезона на „Fortnite“

Лесно е да се заборави на новата, деветта сезона на „Fortnite“ во период кога се случија толку многу спектакуларни настани. Сепак, таа пристигна неодамна и со себе ја носи иднината.

Приказната започнува со тоа што Џонси и Бананамен по ерупцијата на вулканот, која опустоши голем дел од мапата, влегуваат во бункер каде по некое време се сретнуваат со неколку нови карактери. Новата средина со сигурност ќе ве воодушеви со новите локации и футуристички елементи.

Заедно со деветтата сезона пристигна и новиот Battle Pass, со кој доаѓаат неколку нови скинови со фантастичен дизајн инспириран од иднината. Играчите ги очекуваат и средби со роботи, тајни агенти, но и Џонси од иднината, со долга брада и пуштена коса.

Деветтата сезона на „Fortnite“ започна фантастично и дополнително доби на популарност. Како ви се допаѓа на вас? Оставете ги вашите коментари.

реклама

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Било каква чкртаница и гласачкото ливче е неважечко

Read more

Гејминг

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Read more

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

Гик

  • filter

14 јули 1974, основана е Европската вселенска агенција

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Читај повеќе

Како да ја видите кометата Неовајс? Нема да се врати во наредните 7.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Од Темза до Рајна: Маските и ракавиците од пандемијата завршуваат во европските реки

Читај повеќе
  • filter

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Читај повеќе

Венеција тестира нов систем за заштита од поплави

Читај повеќе
  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе