Ова е новиот Kia Sportage

Kia ги покажа првите фотографии од целосно новиот Sportage.

Нивниот популарен SUV доаѓа со оригинален дизајн и екстериер, а со новата технологија ќе го продолжат успехот на претходните генерации.

На првите фотографии е претставена верзијата за САД и за остатокот од светот, додека верзија за Европа ќе биде малку пократка.

Особено се истакнува предниот дел на автомобилот со црната графика на маската. За првпат е достапна и двобојна каросерија за Sportage.

Новиот модел ќе се продава на глобалниот пазар, а во следните неколку месеци ќе бидат објавени и информации за погонот и моторите.

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Авто новости

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Read more

Трка во забрзување на најбавните градски автомобили

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more
 

Автомобили

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трка во забрзување на најбавните градски автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Читај повеќе

Совети за возачи: Кога е време за нов акумулатор?

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го претстави моделот Defender Trophy Edition

Читај повеќе
  • play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Читај повеќе