Ова е новиот Kia Sportage

Kia ги покажа првите фотографии од целосно новиот Sportage.

Нивниот популарен SUV доаѓа со оригинален дизајн и екстериер, а со новата технологија ќе го продолжат успехот на претходните генерации.

На првите фотографии е претставена верзијата за САД и за остатокот од светот, додека верзија за Европа ќе биде малку пократка.

Особено се истакнува предниот дел на автомобилот со црната графика на маската. За првпат е достапна и двобојна каросерија за Sportage.

Новиот модел ќе се продава на глобалниот пазар, а во следните неколку месеци ќе бидат објавени и информации за погонот и моторите.

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Авто новости

Поглед во тјунираниот Porsche Taycan

Read more

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Read more

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Read more

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Поглед во тјунираниот Porsche Taycan

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Читај повеќе

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Читај повеќе

Honda со тизери го најави новиот Civic

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Читај повеќе
  • filter

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Читај повеќе

Автомобилот Ford Escort на принцезата Дијана оди на аукција

Читај повеќе