Плисирано здолниште: Како да го носите оваа есен?

Плисираното здолниште e модното парче кое мора да го имате оваа есен.

Парижанките, овој модел го носат на префинет, дамски начин, нагласен со скапи модни додатоци.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you @vogueaustralia @garconjon before the @dior show

A post shared by B E T T I N A L O O N E Y (@bettinalooney) on

Меѓутоа, добриот вкус не се купува со пари, а модните парчиња треба да ги изберете внимателно и со стил. 

Изберете здолниште со должина која ви одговара и комбинирајте го со модни дододатоци кои ќе го збогатат вашиот изглед: чанта, шпиц чевли, наочари за сонце и украс за коса.

Најубавата комбинација е со еднобојна блуза.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Стил

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Читај повеќе

Намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Читај повеќе

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Читај повеќе

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе