Погледнете го трејлерот за „Zombieland 2: Double Tap“

Објавен е нов трејлер за зомби апокалипсата „Zombieland 2: Double Tap“, продолжение на хитот „Zombieland“ од 2009 година.

Во првиот дел видовме како течеше трансформацијата во зомби, а во вториот дел се претставени преживеаните од апокалипсата и еволуираните зомби кои се потешки за убивање.

Во главните улоги се појавуваат Џеси Ајсенберг, Абигејл Бреслин, Ема Стоун, Вуди Харелсон и други. Премиерата е закажана за 18 октомври.

реклама

Филм & ТВ

Животот на Кели Престон низ фотографии

Read more

Десет нови серии кои мора да ги гледате ова лето

Read more

Кино под отворено небо: Циклус филмови со Чарли Чаплин во Кинотека

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more