Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Ал Наср вчера ремизираше на гостувањето кај Ал Етифак 1:1 и официјално ја загуби титулата шампион на Саудиска Арабија, која оваа сезона ќе оди на Ал Итихад.

Домашните поведоа преку Ниакате на две минути пред паузата, а потоа искусниот Луис Густаво го спаси својот тим од пораз.

Кристијано Роналдо ја напушти играта во 84. минута, по што стана јасно дека Ал Наср се откажал од титулата.

Тимот од главниот град на оваа земја има 69 бодови, пет помалку од водечкиот Ал Итихад, кој сезонава ќе стане шампион.

URL

Она што е интересно е дека пред доаѓањето на Кристијано Роналдо, Ал Наср беше лидер во лигата на Саудиска Арабија со дури осум бода предност пред вицешампионот.

Сега со славниот Португалец останаа без шампионска титула, а Роналдо на 19 натпревари постигна 14 гола за оваа екипа, на кои додаде и две асистенции.

Табела:

реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Фудбал

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Read more

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Read more

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Read more

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Read more
 

Спорт

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе