Кристијано Роналдо

play_arrow

Роналдо израдува девојче на трибини и ги освои симпатиите на Арапите

Португалскиот великан синоќа беше промовиран во новиот клуб Ал Наср, а за време на пречекот во Саудиска Арабија воодушеви многумина со својот потег на стадионот.
Read more

Сестрата на Роналдо: Најлошото Светско досега

Последниот настап на Кристијано Роналдо на СП во Катар не мина како што се надеваше легендарниот Португалец, пишува Marca.
Read more

Роналдо: Јунајтед ме изневери, од мене направи црна овца

Кристијано Роналдо во големото видеоинтервју за Пирс Морган целосно се отвори за моменталната ситуација во неговиот клуб Манчестер Јунајтед.
Read more

Кристијано Роналдо проговори откако беше исфрлен од составот на Манчестер Јунајтед

Read more

Јунајтед признава дека погреши со Роналдо, ќе го пушти да си оди во јануари

По мачните летни месеци во кои отсуствуваше од тимскиот собир и дел од подготовките, оправдувајќи го непристигнувањето во Манчестер Јунајтед со лични причини, а во исто време медиумите пишуваа за неговата желба да го напушти клубот, Кристи
Read more
play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Манчестер Јунајтед доживеа дебакл во градското дерби против Манчестер Сити, а многумина се прашуваа зошто Кристијано Роналдо преседа на клупата за резерви и не влезе во игра.
Read more

Вацке: Нема никаков контакт меѓу Дортмунд и Роналдо

Извршниот директор на Борусија од Дортмунд, Ханс-Јоахим Вацке се осврна на гласините дека клубот би можел да го доведе Кристијано Роналдо.
Read more

На повидок изненадувачки пресврт: Дали Роналдо ќе стане новиот Марадона?

Италијанските медиуми пренесуваат дека агентот на Кристијано Роналдо го понудил својот клиент на Наполи, а тоа претседателот на овој клуб го примил со воодушевување.
Read more
play_arrow

Синот на Роналдо стана хит откако во видео го исмеа Манчестер јунајтед

Кристијано Џуниор, најстариот син на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, стана хит на интернет поради видео во кое го исмеа Манчестер јунајтед.
Read more
play_arrow

Реакцијата на Роналдо по натпреварот против Барнли ги налути навивачите

Кристијано Роналдо моментално не е баш во најдобра форма со оглед на тоа што бележи најдолга низа без постигнат гол.
Read more
play_arrow

Георгина за Роналдо: Понекогаш сите едвај чекаме да излезе од дома

На Netflix наскоро ќе пристигне документарната серија за животот на 27-годишната Георгина Родригес, девојката на славниот фудбалер Кристијано Роналдо.
Read more

Скандалот на Јуве го носи и Роналдо пред јавен обвинител?

Според италијанските медиуми и Кристијано Роналдо ќе треба да разговара со торинскиот јавен обвинител околу матните работи во сметководството на неговиот поранешен клуб.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more