Протест на навивачите на Милан поради тренерот Пиоли

Дебито на Стефано Пиоли, како тренер на фудбалскиот клуб Милан, ќе биде „збогатено“ со протести на „росонерите“, на кои не им се допаѓа изборот на нов шеф на стручниот штаб.

Милан вечерва на „Сан Сиро“ го пречекува Лече, со надеж дека работите ќе тргнат на добро, откако тимот загуби четири меча во првите седум кола во Серија А.

Новиот тренер Пиоли мора веднаш да придонесе за екипата да освојува бодови, но нема да му биде лесно, особено голем е притисокот од фановите.

На навивачите не им се допадна што Пиоли е именуван за тренер, бидејќи го сметаат за човек на градскиот ривал Интер. На Пиоли денеска му е роденден, но тоа нема да ги спречи најекстремните навивачи да протестираат против него и управата која го донесе за тренер. 

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Фудбал

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Read more

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Read more

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more

Спорт

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Читај повеќе
  • play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Читај повеќе

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе