Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Стигна новата, осма генерација GTI и Top Gear успеа да дојде до еден примерок. Изгледа „погневно“ гледан од напред и има нов ентериер, а „на хартија“ има многу сличности со претходникот.

Нема ништо погрешно во философијата на VW „ако не е расипано, не го поправај“, ама така не е многу интересно, нели?

Top Gear го направи првото „крукче“ на патеката Енгсли, а ова се резултатите.

реклама

Авто новости

Porsche ги претстави новите модели Panamera, најмоќниот развива 700 КС

Read more

Porsche Taycan во „електрична“ експедиција низ Македонија

Read more

Porsche на Нирбургринг интензивно го тестира новиот 911 GT3 RS

Read more

Светот има нов најбрз автомобил: Доста е!

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more
play_arrow

Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Read more