Рај за велосипедисти

Во Белгија постои велосипедска патека која води низ прекрасни дрвја. Патеката е во кружна форма и им овозможува на велосипедистите да возат кругови на висина од 10 метри. Патот е долг 700 метри, а може со часови да се вози низ прекрасното опкружување.

На овој начин возачите имаат можност да се рекреираат и да уживаат во чистиот воздух. Во цел на промоција на туризмот и поттикнување на луѓето почесто да престојуваат во природа, белгиската туристичка организација Visit Limburg веќе подолго време работи на креирање велосипедски патеки. Ова нивни втор проект кој се појави минатата година.

реклама

Забава

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more

Стомачни за мачки

Read more

Најдобрата фејл компилација на неделата

Read more

Стоте фејлови на кои најмногу се смеевме во 2020

Read more

Нови видеа

play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more
play_arrow

Луѓе vs животни: Фејл компилација

Read more