ЛА ЛИГА 2022/2023

Реал со автогол и промашен пенал падна на Мајорка

Филип Здравески
/ 05.02.2023 / 16:24

Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз на гостувањето на Белеарските Острови кај тимот на Мајорка.

Гостите од шпанската престолнина имаа негатива од 13-тата минута кога Начо Фернандес си постигна автогол.

Интересно, првото полувреме се заврши без удар во рамки на гол од страна на двата тима, нормално, постигнат автогол не влегува во оваа статистика.

Во 59. минута Реал доби удар од белата точка откако голманот Предраг Рајковиќ фаулираше во шестнаесетникот. Но, веднаш си ја поправи грешката бранејќи го ударот на Марко Асенсио.

До крајот Реал не успеа да постигне израмнувачки погодок и го претрпе третиот пораз сезонава.

Кралскиот клуб има 45 бодови, 5 помалку од лидерот Барселона која вечерва против Севиља може да ја зголеми предноста.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Фудбал

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Read more

Норвешка без Холанд против Шпанија

Read more

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Read more

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Read more
 

Спорт

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе