Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Рецептот за печен компир на TikTok корисникот Џереми Счек ги одушеви оние кои го пробаа, но и оние кои го погледнаа неговото видео.

Ова 20-годишно момче има одличен рецепт за вкусен компир кој може да го комбинирате со што сакате.

Земете неколку компири, исечете ги на парчиња и ставете ги во студена вода да се варат. Додека се варат, додадете сол. Потоа добро исцедете ги компирите, измешајте ги со лажица и лесно гмечете ги. Ставете ги во тава за печење наросувајќи масло и доста зачини како рузмарин, црвен пипер, лук во прав, бибер, оригано, мајчина душица и сол.

Печете ги на 230 степени околу 10 минути додека не добијат златеста боја и не станат крцкави.

Тагови
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Read more

Протеинска бомба: Како да зготвите црн грав?

Read more

Рецепт за вкусни домашни бургери

Read more

Мезе на денот: Похувани печурки

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе