Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

После фантастичните два синглови “Translucent” и “Set Me Free” со кои Ris Flower ја започна својата интернационална кариера, на своите фанови им носи ново супер изненадување, нов  сингл со наслов “All I Wanna Know”. 

Новиот сингл е дел од проектот “Ris Flower - Live Power Session” кој e комплетно снимен во живо, во сега веќе легендарната Универзална Сала. 

Ris Flower со овој проект го прикажува и докажува она што одсекогаш било негова најголема “сила” , а тоа се секако настапите во живо. 

“После првите два сингла снимени во студио и затворени поради корона вирусот, едноставно морав да застанам на бина со мојот бенд и макар и без публика да уживаме на кратко, така и се роди идејата за овој проект кој во следниот период ќе го споделам со сите Вас. 

Remote video URL

Синглот “All I Wanna know” е достапен  на VEVO каналот на Ris Flower  

Vevo - https://www.youtube.com/channel/UCrMK... 

како и на најпосетените стриминг платформи 

SPOTIFY: https://open.spotify.com/album/0fcqUx5Rr5g2ZVjpDPw9Fd 

APPLE MUSIC: https://music.apple.com/us/album/live-power-session-ep/1571220696 

DEEZER: https://www.deezer.com/en/album/235778852 

Проект “Live Power Session”  

Продуцент Mustafa Canbazlar, Arikan Sirakaya и Ris Flower  

Mix&Mastering: Arikan Sirakaya - Studio Ari / Истанбул 

Вокал - Ris Flower  

Гитара- Филип Пулески  

Клавијатура и придружен вокал - Стефан Алексовски  

Бас гитара - Ѓоко Максимовски (Ѓоле) 

Тапани - Кристијан Лафазановски 

Режисер - Бруно Вељановски  

Директор на фотографија - Борис Ралев 

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

МК сцена

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Read more

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Read more

Ристо Вртев: Песните на „Архангел“ сега ми будат поинакви емоции од времето кога беа напишани

Read more

Нова изведба и спот за легендарната „Лихнида“

Read more
 

Сцена

  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе